Skip to content
Freedom
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Today
December 2021
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
28
29
30
1
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
3:15pm - 5:00pm
GRLS
@ES Room 022 Art Room
Stephanie Wieczorek
3:30pm - 4:45pm
7th Grade BBB Practice
@Green Gym
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:00pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:45pm - 6:30pm
8th Grade BBB Practice
@Green Gym
5:00pm - 6:30pm
3rd Grade GBB Practice HOV
@Elementary Gym
Jay Midbon
5:00pm - 6:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
6:30pm - 8:00pm
78GB
@Fieldhouse
Garrett Vander Loop
2
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
12:30pm - 1:30pm
IEP Meeting
@HS Conference Room
Wendy Cropsey
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Elementary Gym
Melissa Bowers
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
4:15pm
Basketball: B/8th
@Freedom High School
Green Gym
4:15pm
Basketball: B/7th
@Shawano Middle School
4:30pm - 5:30pm
5th Grade BBB Practice HOV
@Elementary Gym
Todd Riesterer
5:00pm
Wrestling: B/JV1
@Clintonville High School
Middle School Gymnasium
5:30pm - 7:00pm
3rd Grade BBB Practice HOV
@Fieldhouse Court A
Nate Wisneski
5:30pm - 7:00pm
3rd Grade GBB Practice HOV
@Fieldhouse Court C
Jay Midbon
5:30pm - 7:00pm
4th GBB Practice HOV
@Fieldhouse Court B
Nic Smith/Tanner Lang
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 7:30pm
VDP
@Elementary Gym
Lynsie Verhagen
5:30pm
Wrestling: B/V
@Clintonville High School
Middle School Gymnasium
5:30pm - 7:00pm
Youth Wrestling
@Dome Gym
Justin Lancaster
5:45pm
Basketball: G/JV1
@Oconto Falls High School
5:45pm
Basketball: G/JV2
(Cancelled)
@Oconto Falls High School
6:30pm - 8:00pm
4th BBB Practice HOV
@Green Gym
Jon Geyman
6:30pm - 8:30pm
ROBT
@HS Room 163
Becky Kloes
7:00pm - 8:30pm
5th Grade GBB Practice HOV
@Fieldhouse Court B
Jason Vosters
7:00pm - 8:30pm
6th Grade BBB Practice HOV
@Fieldhouse Court A
Josh Bernetzke
7:00pm
Basketball: G/V
@Oconto Falls High School
7:30pm - 8:30pm
VDP
@Elementary Multi-Purpose
Lynsie Verhagen
3
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
8:00am - 11:00am
LDRT
@Lecture Hall
Jen Vander Loop
8:00am - 3:15pm
LDRT
@Dome Gym
Jen Vander Loop
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
12:21pm - 3:15pm
LDRT
@Lecture Hall
Jen Vander Loop
3:30pm - 4:30pm
6th Grade GBB Practice HOV
@Elementary Gym
Dan Marquardt
3:30pm - 5:30pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:00pm
Wrestling: B/JV1
@Kimberly High School
4:30pm - 7:30pm
Community Group
@Dome Gym
Jay Abitz
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Green Gym
Morgan Blau/Heather Damro
4:30pm - 6:30pm
VDP
@Elementary Gym
Lynsie Jo Verhagen
5:30pm - 7:00pm
78GB
@
Multiple Location
Garrett Vander Loop
5:40pm
Basketball: B/JV2
@Wrightstown High School
5:45pm
Basketball: B/JV1
@Wrightstown High School
HS Gym - Court A,B,C (Main)
7:00pm
Basketball: B/V
@Wrightstown High School
HS Gym - Court A,B,C (Main)
4
Dance Varsity @ Ashwaubenon
7:00am - 7:00pm
HOV basketball games
@
Multiple Location
8:00am
Wrestling: B/V
@Kimberly High School
9:00am - 10:00am
MEET
@North Parking Lot - Water Tower
Chris Walker Toys for Tots Titeltown Jeepers
10:00am
Wrestling: B/JV1
@Little Chute High School
6:00pm
Girls Hockey @ Home vs Bay Area
5
Dance MS & EL @ Ashwaubenon
7:00am - 8:30am
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
8:00am - 3:30pm
Girls Wrestling Camp
@Fieldhouse
Justin Lancaster
4:00pm - 6:00pm
VBCL
(Cancelled)
@Fieldhouse
Jill Joly
4:30pm - 6:30pm
VDP
@Green Gym
Lynsie Jo Verhagen
6:00pm - 8:00pm
BBB Open Gym
@Fieldhouse
John Miron
6
6:00am - 9:00pm
Choir Concert
@Fieldhouse
HS/MS Choir Lori Maves
3:30pm - 5:00pm
5GBB
@Elementary Gym
Jason Vosters
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 4:30pm
JV1 & JV2 GBB Practice
@Green Gym
Nate Hoffmann
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Morgan Blau/Heather Damro
4:30pm - 6:00pm
Varsity Girls Basketball
@Green Gym
Mike VanderLoop
5:00pm
Math League @ Oshkosh North
5:00pm - 7:00pm
VDP
@Elementary Gym
Lynsie V
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
6:00pm - 7:30pm
Varsity Boys Basketball Practice
@Green Gym
John Miron
7:00pm - 8:00pm
MEET
@Lecture Hall
Lynsie Verhagen Dance Meeting
7:30pm - 9:00pm
5BBT
@Elementary Gym
Steve Snyder
7:30pm - 8:30pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
7
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
8:00am - 9:00am
IEP Meeting
@HS Conference Room
Wendy Cropsey
8:00am - 9:00am
IEP Meeting
@HS Guidance Conference Room
Dana Reader
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
11:00am - 12:15pm
MEET
@HS Guidance Conference Room
Oneida Higher Ed
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Elementary Gym
Melissa Bowers
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:30pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Morgan Blau/Heather Damro
4:30pm - 6:00pm
3BBB
@Elementary Gym
Nate Wisneski
5:30pm - 7:00pm
5GBB
@Fieldhouse Court A
Jason Vosters
5:30pm - 7:00pm
78GB
@Green Gym
Garrett Vander Loop
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 7:00pm
Youth Wrestling
@Dome Gym
Justin Lancaster
5:45pm
Basketball: G/JV1
@Marinette High School
5:45pm
Basketball: G/JV2
@Marinette High School
7:00pm - 8:00pm
3GBB
@Dome Gym
Jay Midbon
7:00pm - 8:30pm
6th Grade GBB Tourney Team
@Green Gym
Rick Calhoon
7:00pm
Basketball: G/V
@Marinette High School
7:00pm - 8:30pm
Soccer Open Gym
@Fieldhouse
7:30pm - 9:00pm
5BBT
@Elementary Gym
Steve Snyder
8
8:00am - 9:00am
IEP Meeting
@HS Conference Room
Dana Reader
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
3:30pm - 5:00pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
4:00pm - 6:30pm
HS Parent Teacher Conferences
Virtual
4:00pm - 6:00pm
MS Parent Teacher Conferences
Virtual Conferences
5:00pm - 6:30pm
4GBT
@Green Gym
Nic Smith/Tanner Lang
5:00pm - 6:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
6:00pm - 8:30pm
Softball Open Gym
@Dome Gym
Tim Dietzen
6:30pm - 8:00pm
7th Grade BBB tournament team
@Green Gym
Rick Calhoon
6:30pm - 8:00pm
VBCL
@Fieldhouse
Jill Joly
9
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
1:00pm - 2:00pm
Mock Interviews
@Dome Gym
Melissa Westemeier
3:30pm - 5:00pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 5:30pm
ES Dance Practice
@Elementary Gym
Melissa Bowers
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:00pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
5:00pm - 6:00pm
3BBB
@Green Gym
Nate Wisneski
5:30pm - 7:30pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
5:30pm - 7:30pm
VDP
@Elementary Gym
5:40pm
Basketball: B/JV2
@Waupaca High School
5:45pm
Basketball: B/JV1
@Waupaca High School
6:00pm - 7:00pm
ES Dance Practice
@Green Gym
Melissa Bowers
6:00pm
Wrestling: B/JV1
@Freedom High School
Fieldhouse
6:30pm
Wrestling: B/V
@Freedom High School
Fieldhouse
7:00pm - 8:30pm
78GB
@Green Gym
Garrett Vander Loop
7:00pm
Basketball: B/V
@Waupaca High School
WHS Gym Main Court
7:30pm - 9:00pm
7th Grade BBB tournament team
@Elementary Gym
Rick Calhoon
10
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
11:00am - 12:15pm
Peer Educators
@Dome Gym
Jen Vander Loop
3:30pm - 7:30pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 5:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
3:30pm - 6:30pm
VDP
@Elementary Gym
Lynsie Verhagen
4:30pm
Basketball: G/JV1
(Changed)
@Wrightstown High School
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Morgan Blau/Heather Damro
5:00pm - 6:30pm
4GBT
@Green Gym
Nic Smith/Tanner Lang
5:30pm - 7:00pm
3GBB
@Fieldhouse Court C
Jay Midbon
5:30pm - 7:00pm
6th Grade GBB Tourney Team
@Fieldhouse Court A
Rick Calhoon
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 7:30pm
Team Meal
@MS/HS Cafeteria
Brian Wedin Boys BBall
5:50pm
Basketball: G/V
(Changed)
@Wrightstown High School
HS Gym - Court A,B,C (Main)
11
Cheer MS & EL @ Waukesha
(Cancelled)
Cheer Varsity @ Waukesha HS
(Cancelled)
Dance Varsity @ Little Chute
10:00am - 9:00pm
Backcourt Club BBB Tourney
@
Multiple Location
Jason Vosters
10:00am - 5:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
10:00am - 11:00am
Shoot Around
@Elementary Gym
John Miron
1:30pm
Basketball: B/JV2
@Kaukauna High School
3:00pm
Basketball: B/JV1
@Kaukauna High School
4:30pm
Basketball: B/V
@Kaukauna High School
12
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
8:00am - 4:00pm
Backcourt Club BBB Tourney
@
Multiple Location
Jason Vosters
9:00am - 10:00am
ES Dance Practice
@Dome Gym
Melissa Bowers
11:00am - 12:00pm
ES Dance Practice
@Dome Gym
Melissa Bowers Irishettes
4:00pm - 5:30pm
4GBB
@Fieldhouse Court A
Jon Geyman
4:30pm - 6:30pm
VDP
@Green Gym
Lynsie Jo Verhagen
6:30pm - 8:30pm
VBCL
@Green Gym
Jill Joly
13
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
9:00am - 10:00am
MEET
@HS Conference Room
Linda Olson
11:00am - 9:00pm
Band Concert
@Fieldhouse
HS/MS Band Austin Rohan
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 4:30pm
JV1 Boys Basketball Practice
@Green Gym
Tony Harke
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Morgan Blau/Heather Damro
4:30pm - 6:00pm
Varsity BBB practice
@Green Gym
JOhn Miron
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 7:30pm
VDP
@Elementary Gym
6:00pm - 7:30pm
3GBB
@Dome Gym
Jay Midbon
6:00pm - 7:30pm
Varsity Girls Basketball
@Green Gym
Mike VanderLoop
7:30pm - 9:00pm
8th Grade BBB Tournament Team
@Green Gym
Josh Bernetke
14
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
1:00pm - 6:00pm
PAC
@Elementary Multi-Purpose
Terri Romitti PAC Fundraiser pickup
3:30pm - 5:00pm
3BBB
@Green Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Elementary Gym
Melissa Bowers
3:30pm - 6:00pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:30pm - 4:30pm
IEP Meeting
@HS Conference Room
Dana Reader
3:30pm - 5:00pm
LEGO League
@MS Computer Lab
Hollie Wheeler
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
4:30pm - 6:00pm
5BBT
@Elementary Gym
Steve Snyder
5:00pm - 6:30pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
5:00pm
Wrestling: B/JV1
@Oak Creek HS - Ninth Grade Center
5:30pm - 7:30pm
MEET
@MS/HS Cafeteria
Jason Pettitt Girls Wrestling Parent
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:45pm
Basketball: B/JV1
@Fox Valley Lutheran High School
Main Gym
5:45pm
Basketball: B/JV2
@Fox Valley Lutheran High School
Small Gym
6:30pm - 8:00pm
4GBT
@Green Gym
Nic Smith/Tanner Lang
7:00pm - 8:30pm
7th Grade BBB tournament team
@Elementary Gym
Rick Calhoon
7:00pm
Basketball: B/V
@Fox Valley Lutheran High School
Main Gym
7:00pm - 8:30pm
Soccer Open Gym
@Fieldhouse
Adam Eggert
15
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
11:00am - 12:20pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Melissa Westemeier
11:00am - 12:30pm
Peer Educators
@Dome Gym
Jen Vander Loop
3:15pm - 5:00pm
GRLS
@ES Room 022 Art Room
Stephanie Wieczorek
3:30pm - 5:00pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:00pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
5:00pm - 6:30pm
5BBT
@Elementary Gym
Steve Snyder
5:00pm - 6:30pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
5:00pm - 6:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
6:00pm - 9:00pm
Softball Open Gym
@Dome Gym
Tim Dietzen
6:30pm - 8:00pm
4GBB
@Fieldhouse Court A
Jon Geyman
6:30pm - 8:00pm
7th Grade BBB tournament team
@Green Gym
Rick Calhoon
6:30pm - 8:00pm
VBCL
@Fieldhouse Court C
Jill Joly
16
7:00am - 3:30pm
DVR Meeting
@HS Conference Room
Liz Hock
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
(Cancelled)
@Lecture Hall
Jessica Baxter
7:15am - 7:45am
Shoot Around
(Cancelled)
@Green Gym
Mike VanderLoop
3:30pm - 5:00pm
4GBT
(Cancelled)
@Green Gym
Nic Smith/Tanner Lang
3:30pm - 5:00pm
5GBB
@Elementary Gym
Jason Vosters
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
(Cancelled)
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
4:00pm - 5:30pm
Shoot Around
@Green Gym
Mike VanderLoop
5:00pm
Wrestling: B/JV1
@Fox Valley Lutheran High School
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 6:45pm
VDP
@Elementary Gym
5:30pm
Wrestling: B/V
@Fox Valley Lutheran High School
Conference matches: Little Chute v. FVL Freedom v. Oconto Falls Non-Conference matches: Oconto Falls v. FVL Little Chute v. Waupaca
5:40pm
Basketball: G/JV2
@Freedom High School
5:45pm
Basketball: G/JV1
@Freedom High School
6:30pm - 8:30pm
ROBT
@HS Room 163
Becky Kloes
7:00pm - 8:00pm
3GBB
@Dome Gym
Jay Midbon
7:00pm
Basketball: G/V
@Freedom High School
7:30pm - 9:00pm
6th Grade GBB Tourney Team
@Elementary Gym
Rick Calhoon
7:30pm - 9:00pm
8th Grade BBB Tournament Team
@Green Gym
Josh Bernetke
17
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
3:30pm - 5:00pm
3BBB
@Elementary Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 5:30pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 4:30pm
MEET
@MS/HS Cafeteria
Ashley Vondracheck
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
5:00pm - 6:30pm
5GBB
@Elementary Gym
Jason Vosters
5:40pm
Basketball: B/JV2
@Freedom High School
5:45pm
Basketball: B/JV1
@Freedom High School
6:30pm - 9:00pm
Set Up
@Elementary Gym
4K/Kindergarten Holiday Concert Set up
7:00pm
Basketball: G/JV2
@Manitowoc Lutheran High School
WLC Gym, Court 3
7:00pm
Basketball: B/V
@Freedom High School
7:00pm - 9:30pm
Closed for Musical
@Green Gym
Jessica Baxter
7:00pm
Girls Hockey @ St. Croix Valley
7:30pm - 9:30pm
HS Musical
@Lecture Hall
Jessica Baxter
18
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
8:00am - 9:00am
K-2 BBB Program
@Green Gym
John Miron
9:00am - 10:30am
Girls Basketball
@Fieldhouse
Mike VanderLoop Walk Thru
9:00am
Wrestling: B/JV1
@Shawano Community High School
Gym/All Courts
9:45am
Wrestling: B/V
@Shawano Community High School
Gym/All Courts
2:30pm - 9:30pm
Closed for Musical
@Green Gym
Jessica Baxter
4:00pm
Basketball: G/JV1
(Changed)
@Freedom High School
Fieldhouse
4:00pm
Basketball: G/JV2
(Cancelled)
@Freedom High School
Green Gym
4:00pm
Girls Hockey @ Hudson
5:00pm
Basketball: G/JV2
@Freedom High School
Fieldhouse
5:30pm
Basketball: G/V
(Changed)
@Freedom High School
Fieldhouse
7:30pm - 9:30pm
HS Musical
@Lecture Hall
Jessica Baxter
19
7:00am - 6:00pm
Closed for Musical
@Green Gym
Jessica Baxter
7:00am - 11:45pm
HS Musical Practice
@Lecture Hall
Jessica Baxter
9:00am - 10:00am
ES Dance Practice
@Fieldhouse
Melissa Bowers
11:00am - 12:00pm
ES Dance Practice
@Fieldhouse
Melissa Bowers Irishettes
12:00pm - 2:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Fieldhouse
Bob Van Eperen
1:00pm - 3:00pm
HS Musical
@Lecture Hall
Jessica Baxter
3:00pm - 4:30pm
3BBB
@Fieldhouse Court A
Nate Wisneski
4:30pm - 6:00pm
6BBT
@Fieldhouse Court A
Nate Wisneski
4:30pm - 6:30pm
VDP
@Elementary Multi-Purpose
Lynsie Jo Verhagen
6:00pm - 8:00pm
HS Musical
@Lecture Hall
Jessica Baxter
6:00pm - 8:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
20
7:00am - 9:00pm
Concert
@Elementary Gym
4K/Kindergarten Christmas Concert
7:00am - 9:30am
DVR Meeting
@HS Conference Room
Liz Hock
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
7:15am - 7:45am
Shoot Around
@Green Gym
Mike VanderLoop
2:45pm - 3:15pm
Jazz Band
@Fieldhouse
Gereon Methner
3:30pm - 5:00pm
5GBB
@Green Gym
Jason Vosters
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 4:30pm
SPED Meeting
@Board Room
Tim Mulrain
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Morgan Blau/Heather Damro
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:40pm
Basketball: B/JV2
@Freedom High School
Green Gym
5:45pm
Basketball: G/JV1
@Clintonville High School
High School Fieldhouse - Carl Bruggink Court
5:45pm
Basketball: B/JV1
@Freedom High School
Fieldhouse
6:00pm - 7:30pm
5BBT
@Dome Gym
Steve Snyder
6:00pm - 7:00pm
MEET
@Lecture Hall
Max Garvey MS Wrestling
6:30pm
Board Meeting
@Board Room
7:00pm
Basketball: G/V
@Clintonville High School
High School Fieldhouse - Carl Bruggink Court
7:00pm
Basketball: B/V
@Freedom High School
Fieldhouse
7:30pm - 9:00pm
8th Grade BBB Tournament Team
@Green Gym
Josh Bernetke
21
7:00am - 3:30pm
Concert
@Elementary Gym
4K/Kindergarten Christmas Concert
11:00am - 11:45am
National Honor Society Meeting
@Lecture Hall
Janel Hauser
3:30pm - 5:00pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Analeece Wagner
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Elementary Gym
Melissa Bowers
3:30pm - 5:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
3:30pm - 4:30pm
MEET
@Lecture Hall
Jay Finster Track and Field
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:30pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
5:00pm - 6:30pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
5:30pm - 7:00pm
4GBT
@Fieldhouse Court C
Nic Smith/Tanner Lang
5:30pm - 7:30pm
MS Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ellen Wilson
5:30pm - 7:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@
Multiple Location
Mike VanderLoop
6:30pm - 8:00pm
8th Grade BBB Tournament Team
@Green Gym
Josh Bernetke
7:00pm - 8:00pm
3GBB
@Dome Gym
Jay Midbon
7:00pm - 8:30pm
6th Grade GBB Tourney Team
@Fieldhouse Court C
Rick Calhoon
7:00pm
Girls Hockey @ Wis Valley Union
8:00pm - 9:00pm
Soccer Open Gym
@Green Gym
Adam Eggert
22
3:30pm - 5:00pm
5GBB
@Elementary Gym
Jason Vosters
3:30pm - 5:30pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
3:30pm - 5:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
3:30pm - 6:00pm
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
Justin Lancaster
3:30pm - 5:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
5:00pm - 6:30pm
3BBB
@Green Gym
Nate Wisneski
5:00pm - 6:30pm
4GBT
@Elementary Gym
Nic Smith/Tanner Lang
5:00pm - 6:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
6:00pm - 9:00pm
Softball Open Gym
@Dome Gym
Tim Dietzen
6:30pm - 8:00pm
3GBB
@Elementary Gym
Jay Midbon
6:30pm - 8:00pm
4GBB
@Fieldhouse Court C
Jon Geyman
6:30pm - 8:00pm
5BBT
@Green Gym
Steve Snyder
6:30pm - 8:00pm
7th Grade BBB tournament team
@Fieldhouse Court A
Rick Calhoon
23
7:30am - 3:30pm
No School/Staff Work Day
8:00am - 9:00am
MEET
@Board Room
Tim Mulrain Teacher's Aide Meeting
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:00am - 12:00pm
Varsity Boys Basketball Practice
@Fieldhouse
John Miron
2:30pm - 4:30pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
24
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
8:00am - 10:00am
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
25
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
26
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
4:00pm - 6:00pm
Varsity Girls Basketball
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
6:00pm - 8:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
27
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:00am - 11:30am
7/8 Grade BBB Tourney Team Practice
@
Multiple Location
Bertnetzke/Calhoon
12:30pm - 1:30pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
4:00pm - 6:00pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
4:30pm - 6:00pm
MS Dance Practice
@Green Gym
Morgan Blau/Heather Damro
4:30pm - 7:30pm
VDP
@Elementary Gym
6:00pm - 8:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
6:00pm - 8:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
28
Girls Hockey @ TBD
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
9:00am - 11:00am
Girls Basketball
@Green Gym
Walk Thru Mike VanderLoop
9:00am
Girls Hockey @ Hayward Co-Op
9:00am - 10:00am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:00am - 12:00pm
JV1 Girls Basketball Practice
@Fieldhouse
Nate Hoffmann
1:00pm
Basketball: B/V
@Freedom High School
Fieldhouse
1:30pm - 2:30pm
JV1 Boys Basketball Practice
@Green Gym
Tony Harke
3:00pm
Basketball: B/V
@Freedom High School
Fieldhouse
3:30pm - 5:30pm
ES Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Annaleece Wagner
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Green Gym
Melissa Bowers
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
5:00pm - 6:30pm
3BBB
@Green Gym
Nate Wisneski
6:00pm
Basketball: G/V
@UWSP Quandt Gymnasium
29
Girls Hockey @ TBD
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
8:45am
Basketball: G/JV1
@PJ Jacobs Junior High
9:00am - 11:00am
Girls Basketball
@Green Gym
Walk Thru Mike VanderLoop
9:00am - 10:00am
Shoot Around
@Fieldhouse
John Miron
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:00am - 11:00am
Shoot Around
Rhinelander
11:15am
Basketball: G/JV1
@PJ Jacobs Junior High
1:00pm
Basketball: B/V
@Freedom High School
Fieldhouse
1:30pm - 2:30pm
JV1 Boys Basketball Practice
@Green Gym
Tony Harke
1:45pm
Basketball: G/V
@UWSP Quandt Gymnasium
2:30pm
Basketball: B/V
(Changed)
@Freedom High School
Fieldhouse
3:30pm - 6:00pm
Cheer Practice
@Elementary Multi-Purpose
Ashley Jensen
5:00pm - 6:00pm
6BBT
@Green Gym
Nate Wisneski
6:00pm - 9:00pm
Softball Open Gym
@Dome Gym
Tim Dietzen
30
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
9:00am - 10:30am
JV1 Boys Basketball Practice
@Fieldhouse
Tony Harke
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:30am - 12:00pm
7/8 Grade BBB Tourney Team Practice
@
Multiple Location
Bertnetzke/Calhoon
3:00pm - 5:00pm
VDP
@Elementary Gym
Lynsie Verhagen
3:30pm - 4:30pm
ES Dance Practice
@Green Gym
Melissa Bowers
4:00pm - 5:30pm
MS Dance Practice
@Dome Gym
Heather Damro/Morgan Blau
4:00pm - 6:00pm
Var/JV/Fr GBB Practice
@Fieldhouse
Mike VanderLoop
6:00pm - 8:00pm
JV2 BOYS BASKETBALL PRACTICE
@Green Gym
Bob VanEpern
6:00pm - 8:00pm
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
31
8:00am - 3:30pm
No School
@ALL High School CLassrooms
Winter Break
8:00am - 10:00am
Var/JV/Fr BBB Practice
@Fieldhouse
John Miron
9:00am - 11:00am
Var/JV Wrestling Practice
@Wrestling Room
10:00am - 12:00pm
Wrestling
@Fieldhouse
Justin Lancaster
1
Collapse Menu
Search
Today
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
View by Type
-All-
Community
Athletics
Fine Arts
FES
FHS
FMS
School Clubs/Organizations
Staff
Tournament Teams
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?